Entegre Solar GES Simülatörü Nasıl Çalışır?

Entegre Solar GES Simülatörü Nasıl Çalışır?

Güneş enerji santrali yani GES kurulumunu çatınıza yapmak isterseniz karşılaşacağınız pek çok soru olacaktır. Bu sorular; çatıma GES uygun mu, çatımdan ne kadar enerji üretebilirim, kaç panel gerekir, üretilen enerji yeterli olur mu, gerekli izinler neler, kime yaptırmalıyım gibi sorular olacaktır. Entegre Solar GES Simülatörü sayesinde tüm bu soruların önemli bir kısmını 2 dakika gibi kısa bir sürede yanıtlanırken kalan kısmı için de simülatörden çıkan rapora göre profesyonel ekip tarafından hızlıca yanıtlanıyor. O halde şimdi gelin Entegre Solar GES Simülatörü nasıl çalışıyor, yakından bakalım.

Çatınızdan Ne Kadar Enerji Üretebilirsiniz?

Güneş enerjisi sayesinde tüm çatılar, araziler ve geniş alanlar aslında potansiyel santral konumunda. Burada bilinmesi gereken bu alanlara GES kurulumu yapılırsa ne kadar enerji üretilebileceğidir. GES Simülatörü de tam da buradan hareketle “Çatınızdan Ne Kadar Enerji Üretebilirsiniz?” mottosunu sunuyor. Peki, bu sorunun cevabını almak için hangi adımları izlememiz gerekir?

GES Simülatörü İşlem Adımları

Öncelikle entegresolar.com adresine girelim ve ana sayfada karşımıza çıkan sağ üst köşedeki GES Simülatörü’ne tıklayarak simülatöre gidelim.

Karşınıza çıkan ilk ekrana adresinizi yazarak sisteme aratın ya da konumuzu kullanın.

Bu şekilde bulduğunuz evinizin/mülkünüzün adresini haritadan seçin ve çatınızı işaretleyin. Çatınızı dört köşeden işaretleyerek alanın taranmasını sağlayın. Bu sayede sistem çatınızın alanını hesaplayabilecek. Binanız henüz inşaat halinde ise yaklaşık çatı alanını girebilirsiniz.

Alan hesabı sonrasında ise çatınızın eğimini ve yönünü seçin.

Şimdi sistemin teknik hesaplamalarını yapması için son elektrik faturanızı yazıp abonelik türünüzü seçin.

İşte bu kadar hızlı ve basit. Artık sizin yapmanız gereken kısımlar sona erdi.

GES Simülatörü Raporu ve Teklif Süreci

Girdiğiniz bilgilere göre Entegre Solar GES Simülatörü, size 1 saniyede bina analizinizi, yıllık kazancınızı ve sistemi geri ödeme sürenizi veren ayrıntılı raporu çıkaracak. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi GES kurulumu için karşınıza çıkan soruların önemli bir kısmı yanıtlanmış olacak.

GES Simülatörü raporunuzu indirmek ve sürecinizi başlatmak da size bir tık uzakta. Raporun altında yer alan “Teklif al” butonuna tıklayıp bilgilerinizi girin ve analizinize göre Entegre Solar’ın profesyonel ekibi hemen sizinle iletişime geçerek keşif, teklif ve tüm detaylar hakkındaki sorularınıza yanıt versin.

Şimdi geleceğinize yatırım yapın, GES Simülatörünü kullanarak Entegre Solar ile güneşten kazanmak için adımınızı atın.

Paylaş